computerwoorden.nl
Processoren
Home | Sitemap | Zoektips | | Blog

Processoren

U-pijplijn

Een van de twee integer-pijplijnen van de Pentium-processors. De u-pijplijn kan alle integer-pijplijnen uitvoeren en is dus eigenlijk de 'hoofdpijplijn'.

uCode ROM

Onderdeel van de Trace Cache (Pentium 4). De uCode ROM wordt gebruikt voor ingewikkelde en lange bewerkingen zoals foutafhandeling en het verplaatsen van data (string moves).

ULV

  • Ultra Low Voltage
Aanduiding van een chip die spanning van minder dan 2 volt werkt.

UOP Queues

Onderdeel van de Pentium 4 processor. De Queues zijn de wachtrijen waar alle uOps (deeltaken) moeten wachten totdat ze het uitvoerend deel van de processor ingaan.

Upgradekaarten

  • Uitbreidingskaarten
Een uitbreidingskaart kan niet alleen de processor vervangen door een snellere versie, maar biedt tevens de mogelijkheid om een tweede cache op te nemen, om zo het grootst mogelijke vermogen uit het systeem te halen.